393986-2020 - ResultatSverige-Huddinge: Reparation och underhåll
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal - Golvarbeten
Referensnummer: Dnr. 2020:187
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50000000 Reparation och underhåll
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser trägolvsarbeten och mattläggning av karaktären underhållsåtgärder, hyresgästers tillval och mindre projekt. Uppskattat värde för hela ramavtalet uppgår till ca 7 MSEK/år.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45431000 Golv- och plattläggning, 45432110 Golvläggning, 45432130 Golvbeläggning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen