Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Trädgårdsskötsel
Referensnummer: DNR: HB/2020:102
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 77300000 Trädgårdstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden ”Trädgårdsskötsel” är belägen i Huddinge kommun i Stockholms län. Arbetena avser administrativa arbetsuppgifter, tillsyn, barmarksunderhåll och trädgårdsskötsel samt avhjälpande underhåll året om.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 77310000 Plantering och skötsel av grönområden, 77311000 Skötsel av trädgårdar och parker
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen