2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bärbara person- och överfallslarm
Beskrivning: Hyra av bärbara överfalls- och personlarm, i fortsättningen kallade personlarm. Personlarmen kommer att användas av personer som arbetar i riskfyllda miljöer, vid ensamarbetande eller då en hotbild är kopplad till funktion eller person. Med personlarm avses en bärbar fysisk larmsändare som genom en knapptryckning sänder larm till larmmottagaren för åtgärd enligt överenskommelse. Personlarm i mobiltelefon avser applikation som har motsvarande funktion som en fysisk larmsändare
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 38822000 Fjärrstyrda larmanordningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:131704:Lot:1