394090-2026 - Resultat
Sverige – Specialfordon – En (1) Pist/spårmaskin TK 25752
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelEn (1) Pist/spårmaskin TK 25752
BeskrivningSkellefteå kommun avser upphandla en fabriksny pistmaskin av senaste årsmodell för att ersätta kundens befintliga pistmaskin.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34114000 Specialfordon
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:125756:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 34113200 Terrängfordon, 34144000 Motorfordon för särskilda syften, 37480000 Maskiner eller instrument för idrotts- och fritidsutrustning, 43500000 Bandburna fordon