Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lokalvård
Referensnummer: 19/135
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90910000 Städning
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med upphandlingen är att tillgodose Kommunens behov av daglig städning, storstädning, golvvård, personalpool, sanering m.m. Städningen ska bidra till en god arbetsmiljö för brukarna/användarna av Kommunens lokaler och ge ett rent helhetsintryck.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning, 90919000 Kontors- och skolstädning samt rengöring av kontorsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen