Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kurser inom gymnasial vuxenutbildning för vård- och omsorg.
Referensnummer: KS2018/67
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 80000000 Undervisning och utbildning
II.1.4.
Kort beskrivning
Tjänster innefattar kurser inom gymnasial vuxenutbildning för vård- och omsorg.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 80000000 Undervisning och utbildning, 80210000 Teknisk och yrkesmässig undervisning på högstadie- och gymnasienivå, 80521000 Utbildningsprogram, 80530000 Yrkesutbildning, 80560000 Övningar i sjukvård och första hjälpen
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen