394229-2020 - ResultatSverige-Sundbyberg: Skadeförsäkringar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Företag- och fastighetsförsäkring för Fastighetsbolaget Förvaltaren AB m.fl.
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66515000 Skadeförsäkringar
II.1.4.
Kort beskrivning
Företag- och fastighetsförsäkring för fastighets AB Förvaltaren i Sundbyberg. Avtalstid 1.7.2020 - 30.6.2023 med möjlighet till 1 års förlängning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
66516400 Allmänna ansvarsförsäkringar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen