39427-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Trädgårdstjänster – Trädfällning, Trädvård
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTrädfällning, Trädvård
BeskrivningUpphandlingen avser ramavtal för trädfällning, slyröjning och trädvård samt borttagning av stubbar för avrop vid behov.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 77300000 Trädgårdstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelTrädfällning och slyröjning
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:91197:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 77340000 Beskärning av träd och klippning av häckar, 77211200 Forsling av virke i skogen, 77211500 Trädvård, 77211400 Trädfällning, 77211300 Trädröjning, 77341000 Beskärning av träd, 77200000 Skogstjänster
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelTrädvård och avancerad trädfällning
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:91197:Lot:2
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelStubbfräsning
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:91197:Lot:3
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelMaskinell utkörning
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:91197:Lot:4