Huvudsaklig CPV-kod 70220000 Uthyrning eller leasing av egendom annan än bostäder
II.1.4.
Kort beskrivning
Kalmar kommun avser att upphandla ramavtal som omfattar hyra av hyresmaskiner så som mindre entreprenadmaskiner, liftar, handverktyg, containrar/personalvagnar, elverk med mera.