394273-2017 - ÄndringSverige-Göteborg: Måltidsleveranser
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Transport av varm mat, tillbehör och övriga specerier.
Referensnummer: 081/17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
55521200 Måltidsleveranser
II.1.4.
Kort beskrivning
Transport av varm mat från tillagningskök till mottagningskök inom Göteborgs stad. Transporterna omfattar både förskola, skola och äldreomsorgskök och både varm mat och tillbehör.