See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av instrument och reagens inkl. förbrukningsmaterial för NAT-testning inom blodverksamheten
Beskrivning: Upphandlingen omfattar leverans och installation av instrument för molekylär blodsmittetestning samt löpande leveranser av tillhörande reagens och förbrukningsmaterial.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 38434520 Apparater för analys av blod
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:122134:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33696000 Reagens och kontrastmedel, 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)