394395-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Medicinsk utrustning – Hjärtklaffproteser för perkutan implantation i aortaklaffposition (TAVI)
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelHjärtklaffproteser för perkutan implantation i aortaklaffposition (TAVI)
BeskrivningKarolinska Universitetssjukhuset inbjuder er att lämna anbud på upphandlingen Hjärtklaffproteser för implantation med kateterburen teknik vid aortastenos.
Intern identifierareK 2025-0296
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000