Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Pipettspetsar Rainin
Referensnummer: UC-2018-160
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 38437110 Pipettspetsar
II.1.4.
Kort beskrivning
Originalspetsar till Rainin.
Helt eller delat anbud
Anbudsgivare kan välja att lämna anbud på ett eller flera anbudsområden. Varje anbudsområde utvärderas och tilldelas var för sig. Anbud ska avse samtliga ingående delar inom anbudsområdet.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas), 38437000 Pipetter för laboratorier och tillbehör, 38437100 Pipetter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen