See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Flexibel Endoskopi förbrukningsmaterial - Omtag
Beskrivning: förbrukningsmaterial för användning inom flexibel gastrointenstinal endoskopi samt bronkoskopi
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Bitmunstycken utan band, vuxen
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:130206:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33168100 Endoskop, 33168000 Apparatur för endoskopi och endokirurgi
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Injektionsnål, 21G lång
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:130206:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Cytologiborste för bronkoskopi
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:130206:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:130206:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Mikrobologiborste för bronkoskopi, skyddad
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:130206:Lot:5
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Ventil till endoskopets biopsikanal till bronkoskop
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:130206:Lot:6
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Ventil till endoskopets biopsikanal till EBUS
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:130206:Lot:7
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Ventil till bronkoskopets sugkanal
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:130206:Lot:8
Del (anbudsområde): LOT-0009
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:130206:Lot:9
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: Ventiler och adapter till endoskopet, 5-pack
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:130206:Lot:10
Del (anbudsområde): LOT-0011
Titel: Sugslang för extra sugkraft och spolslang
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:130206:Lot:11
Del (anbudsområde): LOT-0012
Titel: Polypfångare med nät, liten
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:130206:Lot:12
Del (anbudsområde): LOT-0013
Titel: Polypfångare, kopplas mellan instrument och sug
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:130206:Lot:13
Del (anbudsområde): LOT-0014
Titel: Polypslynga för GI-kanal kallslynga
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:130206:Lot:14
Del (anbudsområde): LOT-0015
Titel: Polypslynga för GI-kanal, med och utan diatermi, roterbar
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:130206:Lot:15
Del (anbudsområde): LOT-0016
Titel: Polypslynga oval, med diatermi
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:130206:Lot:16
Del (anbudsområde): LOT-0017
Titel: Ledare hydrofil diam 0.025" och 0.021"
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:130206:Lot:17
Del (anbudsområde): LOT-0018
Titel: Ledare helt hydrofil diam 0.025" och 0.035"
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:130206:Lot:18
Del (anbudsområde): LOT-0019
Titel: Nasobiliärt pigtaildrän i plast, kit
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:130206:Lot:19
Del (anbudsområde): LOT-0020
Titel: Plaststent pancreas rakt
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:130206:Lot:20
Del (anbudsområde): LOT-0021
Titel: Plaststent ERCP pancreas, S-liknande form och införarset
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:130206:Lot:21
Del (anbudsområde): LOT-0022
Titel: Plaststent ERCP pancreas - centerböjd, pusher och stentborttagare
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:130206:Lot:22
Del (anbudsområde): LOT-0023
Titel: Stentset choledochus heltäckt samt stent-genom-stent
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:130206:Lot:23
Del (anbudsområde): LOT-0024
Titel: Stentset choledochus, nitinol, icke täckta, side-by-side
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:130206:Lot:24
Del (anbudsområde): LOT-0025
Titel: Stentset Esofagus, proximal release
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:130206:Lot:25
Del (anbudsområde): LOT-0026
Titel: Stentset Esofagus distal realease, TTS samt duodenum och colon
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:130206:Lot:26
Del (anbudsområde): LOT-0027
Titel: Papillotom/sfinkterotom monofil skärtråd 25 mm
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:130206:Lot:27
Del (anbudsområde): LOT-0028
Titel: Biopsitång för provtagning via Cholangioskop Ø 1 mm, kort
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:130206:Lot:28
Del (anbudsområde): LOT-0029
Titel: Biopsitång för provtagning via Cholangioskop Ø 1,6 mm, kort
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:130206:Lot:29
Del (anbudsområde): LOT-0030
Titel: Biopsitång för provtagning via Cholangioskop Ø 1 mm, lång
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:130206:Lot:30
Del (anbudsområde): LOT-0031
Titel: Biopsitång för provtagning via Cholangioskop Ø 1,6 mm, lång
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:130206:Lot:31
Del (anbudsområde): LOT-0032
Titel: Korg för användning via Cholangioskop Ø 15 mm
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:130206:Lot:32
Del (anbudsområde): LOT-0033
Titel: Korg för användning via Cholangioskop Ø 10-30 mm
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:130206:Lot:33
Del (anbudsområde): LOT-0034
Titel: Snara för anvädning via Cholangioskop Ø 9-12 mm
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:130206:Lot:34
Del (anbudsområde): LOT-0035
Titel: Kateter dilatation, kompatibel till ledare, ERCP
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:130206:Lot:35
Del (anbudsområde): LOT-0036
Titel: Ballong för dilatation Achalasiballong över led 26-34 mm
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:130206:Lot:36
Del (anbudsområde): LOT-0037
Titel: Stent (LAMS) till dränering av peripankreatiska vätskor
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:130206:Lot:37
Del (anbudsområde): LOT-0038
Titel: Spruta med luer-lock för nålaspiration, engångs
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:130206:Lot:38
Del (anbudsområde): LOT-0039
Titel: Skyddshuva för avlägsnande av främmande kropp
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:130206:Lot:39
Del (anbudsområde): LOT-0040
Titel: Polypslynga roterbar för främmande kropp Ø 20-22 mm
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:130206:Lot:40
Del (anbudsområde): LOT-0041
Titel: Polypslynga roterbar för främmande kropp Ø 25-30 mm
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:130206:Lot:41
Del (anbudsområde): LOT-0042
Titel: Främmande kropp korg, roterbar 4 vajrar
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:130206:Lot:42
Del (anbudsområde): LOT-0043
Titel: Främmande kropp korg, roterbar 6 vajrar
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:130206:Lot:43
Del (anbudsområde): LOT-0044
Titel: Främmande kropp korg för bronkoskopi
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:130206:Lot:44
Del (anbudsområde): LOT-0045
Titel: Griptång arbetskanal 2,0 mm råttand för bronkoskopi
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:130206:Lot:45
Del (anbudsområde): LOT-0046
Titel: Griptång arbetskanal 2,0 mm alligator/råttand för bronkoskopi
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:130206:Lot:46
Del (anbudsområde): LOT-0047
Titel: Griptång arbetskanal 2,0 mm råttand för barngastroskopi
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:130206:Lot:47
Del (anbudsområde): LOT-0048
Titel: Griptång arbetskanal 2,8 mm råttand 160-180 cm
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:130206:Lot:48
Del (anbudsområde): LOT-0049
Titel: Griptång arbetskanal 2,8 mm alligator 160-180 cm
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:130206:Lot:49
Del (anbudsområde): LOT-0050
Titel: Griptång tre armar för bronkoskopi
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:130206:Lot:50
Del (anbudsområde): LOT-0051
Titel: Griptång alligator/råttand, roterbar
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:130206:Lot:51
Del (anbudsområde): LOT-0052
Titel: Kit rengöring- och ventilhusborste för endoskop
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:130206:Lot:52
Del (anbudsområde): LOT-0053
Titel: Ventilhusborste dubbel för endoskop
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:130206:Lot:53
Del (anbudsområde): LOT-0054
Titel: Adapter för rengöring för luft- och vattenkanal
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:130206:Lot:54
Del (anbudsområde): LOT-0055
Titel: Clips för hemostas med förankringsyta tipp och sidor
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:130206:Lot:55
Del (anbudsområde): LOT-0056
Titel: Clips för hemostas, borttagbar och slynga
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:130206:Lot:56
Del (anbudsområde): LOT-0057
Titel: Laddningsbara clips för hemostas
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:130206:Lot:57
Del (anbudsområde): LOT-0058
Titel: Over the scope clips och tillbehör
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:130206:Lot:58
Del (anbudsområde): LOT-0059
Titel: Gummibandsligatur
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:130206:Lot:59
Del (anbudsområde): LOT-0060
Titel: Tång för Hemostas, gap 4-5 mm
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:130206:Lot:60
Del (anbudsområde): LOT-0061
Titel: Tång för Hemostas, gap 6,0-6,3 mm
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:130206:Lot:61
Del (anbudsområde): LOT-0062
Titel: Ballongkateter för hemostas, bronkoskopi
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:130206:Lot:62
Del (anbudsområde): LOT-0063
Titel: Spraykateter passa 2,0 110-120 cm
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:130206:Lot:63
Del (anbudsområde): LOT-0064
Titel: Glidslem
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:130206:Lot:64
Del (anbudsområde): LOT-0065
Titel: Vattenflaska till spolpump
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:130206:Lot:65