394484-2026 - Resultat
Sverige – Reservelektricitetsaggregat – Upphandling av reservkraftverk
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelUpphandling av reservkraftverk
BeskrivningAlvesta kommun, Alvesta Energi AB och Alvesta Elnät AB upphandlar totalt 16 reservkraftverk. Upphandlingen handläggs av Alvesta kommuns inköpsavdelning
Intern identifierare2026-32
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 31682500 Reservelektricitetsaggregat
Ytterligare klassificering (cpv): 31680000 Elektrisk utrustning och tillbehör
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000