Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Särskild kollektivtrafik i Åtvidabergs kommun och Valdemarsviks kommun
Referensnummer: 2022/0189
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 60100000 Vägtransporter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar särskild kollektivtrafik och anropstyrd allmän kollektivtrafik i Åtvidabergs kommun och Valdemarsviks kommun fördelat på två (2) anbudspaket
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 60112000 Kollektivtrafik på väg, 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen