See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Vinterväghållning Västerås, Centrum och diverse kommunala fastigheter
Beskrivning: VInterväghållning entreprenadområde 9
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50200000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende flygplan, järnvägar, vägar och marin utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Vinterväghållning E1
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:95261:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 50230000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende vägar och annan utrustning, 43313000 Snöplogar och snöslungor
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Vinterväghållning E2
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:95261:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Vinterväghållning E3
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:95261:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Vinterväghållning E4
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:95261:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Vinterväghållning E5
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:95261:Lot:5
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Vinterväghållning E6
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:95261:Lot:6
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Vinterväghållning E7
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:95261:Lot:7
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Vinterväghållning E8
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:95261:Lot:8
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Vinterväghållning E9
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:95261:Lot:9