Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Daglig verksamhet till vissa funktionshindrade (LSS) och dagverksamhet enligt (SOL) på gård med djur i lantlig miljö
Referensnummer: 2020-01
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85312000 Socialvård utan inkvartering
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av daglig verksamhet enligt lag om stöd och service till vissa funktionshindrade (LSS) och dagverksamhet enligt socialtjänstlagen (SOL) på gård med djur i lantlig miljö.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 85312100 Tjänster för dagcentrer, 85312400 Annan omsorg än den som tillhandahålls av boendeinstitutioner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen