394703-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Sundsvall: Hälsovårdstjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Friskvård 2020
Referensnummer: UH-2019-165
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85100000 Hälsovårdstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Omfattningen av denna upphandling beräknas till ca 3 500 st. anställda kommer att ta ut ett fiskvårdskort av totalt 7 000 anställda, detta innebär ca 3,5 MSEK årligen. Den angivna omfattningen kan över- eller underskridas och innebär ingen förpliktelse.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Friskvård för Sundsvalls kommun koncerns personal, för centrala Sundsvall. Vårt upplägg är att tilldela två leverantörer för centrala Sundsvall samt en på övriga stadsdelar enligt nedan
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Friskvård för Sundsvalls kommun koncerns personal, för Njurunda
Del nr: 2
Friskvård för Sundsvalls kommun koncerns personal, för Matfors
Del nr: 3
Friskvård för Sundsvalls kommun koncerns personal, för Stöde
Del nr: 4
Friskvård för Sundsvalls kommun koncerns personal, för Alnö
Del nr: 5
Friskvård för Sundsvalls kommun koncerns personal, för Timrå.
Del nr: 6
Friskvård för Sundsvalls kommun koncerns personal, för Indal och Liden
Del nr: 7
Livsstils kurs
Del nr: 8
Digital träningshjälp.
Del nr: 9
Legitimerad naprapat, Legitimerad fysioterapeut (sjukgymnast)
Del nr: 10
Diplomerad massör
Del nr: 11