39475-2017 - PlaneringSverige-Lycksele: TV-utrustning och audiovisuell utrustning
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
AV-produkter.
Referensnummer: UH-2016-329
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
32320000 TV-utrustning och audiovisuell utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlande myndighet upphandlar genom ett delat anbudsförfarande Ramavtal för köp och installation av AV-utrustning samt service och reparationer av anskaffad AV-utrustning. Anbudsgivare kan härav avlämna anbud på:
Grupp 1.0 AV-utrustning;
Grupp 2.0 Service och reparationer av AV-utrustning.
Ramavtalet omfattar inga volymgarantier, vilket innebär att inköpsvolymerna kan variera både uppåt och nedåt inom ramen för avtalet.
Omfattningen av upphandlingen i sin helhet framgår av förfrågningsunderlagets samtliga handlingar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 3 210 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: jaHögsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 1
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
AV-utrustning
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
32320000 TV-utrustning och audiovisuell utrustning, 32351300 Tillbehör till audioutrustning, 50340000 Reparation och underhåll av audiovisuell och optisk utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Service och reparationer av AV-utrustning
Del nr: 2