Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Arkitekt
Referensnummer: 19/6
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71200000 Arkitekttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Beställaren har ett återkommande behov av arkitekttjänster. Denna upphandling avser arkitekttjänster för nyproduktion av parkeringshus och mobilitetshus, samt renoverings-, underhålls-, ombyggnads-, anpassnings- och tillbyggnadsarbeten av befintliga parkeringsanläggningar och lokaler. Beställaren väljer därför att genomföra en ramavtalsupphandling av sådana tjänster. Beställaren avser upphandla minst en och maximalt tre ramavtalsarkitekter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej