394780-2019 - ResultatSverige-Sollefteå: Anläggnings- och tillhörande arbeten för rörledningar och kablar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Specificerade Grävmaskintjänster
Referensnummer: UH-2018-105
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45232000 Anläggnings- och tillhörande arbeten för rörledningar och kablar
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser Sollefteå kommuns behov av grävmaskinstjänster för kommande period samt övriga behov av varierande maskintjänster. Arbetet består till största del av VA-arbeten, men kan även bestå av diverse andra arbeten.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Område 1 Hjulgrävare nr 1 med maskinkod 21.2417
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Område 1 Hjulgrävare nr 2 med maskinkod 21.2417
Del nr: 2
Område 1 Traktorgrävare nr 1 med maskinkod 26.3214
Del nr: 3
Område 1 Traktorgrävare nr 2 med maskinkod 26.3214
Del nr: 4
Område 1 Bandgrävare med maskinkod 21-1322
Del nr: 5
Område 2 Hjulgrävare nr 1 med maskinkod 21.2416
Del nr: 6
Område 2 Bandgrävare med maskinkod 21.1317 eller 21.1321
Del nr: 7