39485-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Köping: Programmering av tillämpningsprogram
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal rekryteringssystem
Referensnummer: VMKF-U 2020.7
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72212000 Programmering av tillämpningsprogram
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling görs i eget namn av Västra Mälardalens Kommunalförbund vilka agerar inköpscentral för sina medlemskommuner, bolag och förbund.
Uppdraget innebär att för avropsberättigade myndigheters räkning implementera och tillhandahålla ett webbaserat rekryteringsverktyg. Lösningen upphandlas som webbaserat rekryteringssystem. I följande text benämns det som system. Offererat system ska vara en molntjänst: Software as a service (SaaS).
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48219300 Programvara för administration, 48450000 Programvara för tidsredovisning eller personal, 72212450 Programvaruutvecklingstjänster för tidsredovisning eller personal, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72250000 System- och stödtjänster, 72260000 Programrelaterade tjänster, 72261000 Stödtjänster för programvara
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen