394862-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Uppsala: Brandskyddstjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Service, underhåll och anskaffning av brandteknisk utrustning
Referensnummer: KSN-2022-02045
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
75251110 Brandskyddstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Service, underhåll och anskaffning av brandteknisk utrustning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
24951210 Pulver för brandsläckare, 24951220 Brandsläckningsmedel, 24951230 Brandsläckningspatroner, 31625200 Brandlarmssystem, 35111300 Brandsläckare, 39525400 Brandfiltar, 44221220 Branddörrar, 44482000 Brandskyddsanordningar, 50413200 Reparation och underhåll av utrustning och anordningar för brandbekämpning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen