Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
0769/16 Koordinator mobilitet Hisingsbron
Referensnummer: 0769/16
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen syftar till att teckna avtal om konsulttjänster för en
”koordinator mobilitet Hisingsbron”.
Tjänsten som koordinator mobilitet innebär att stötta och biträda projektledare huvudsakligen i dennes ansvarsområde mobilitet men även inom området påverkan på intressenter, både i samarbetsform men även i självständigt arbete.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster, 71311200 Konsulttjänster för transportsystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen