Huvudsaklig verksamhet Produktion, transport och distribution av gas och värme
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för Markförläggning av Fjärrvärme- och Fjärrkylarör
Referensnummer: AUTO-
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 76480000 Rörläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Jönköping Energi AB inbjuder till att lämna anbud på förfrågningsunderlag med däri uppställda krav samt angivna bestämmelser och handlingar. Upphandlingen omfattar markarbeten kopplade till förläggning av fjärrvärmerör inkluderande samförläggning av andra nät.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45112000 Grävning och schaktning, 45231110 Rörläggningsarbete, 45232100 Anläggningsarbeten och tillhörande arbeten: vattenrörledningar, 45232140 Byggnadsarbeten: fjärrvärmehuvudledningar, 45236000 Markanläggning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen