Huvudsaklig CPV-kod 98310000 Tvätt- och kemtvättstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen utgör en ramavtalsupphandling och omfattar tvätt- och textilservice till Region Stockholms avropande enheter, underhåll av Region Stockholms textilstock samt övriga tjänster och produkter som framgår av upphandlingsdokumentet.