39502-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Grus, sand, krossad sten och ballast – Jord, grus- och bergmaterial
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelJord, grus- och bergmaterial
BeskrivningSyftet med upphandlingen är att tillgodose behovet av grus, berg- och jordprodukter
Intern identifierare25-1010-1913-1010-001
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 14210000 Grus, sand, krossad sten och ballast
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000