395041-2023 - ResultatSverige-Göteborg: Blomsteruppsättningar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Granris och dekorationer
Referensnummer: BV 2022-0252
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
03121210 Blomsteruppsättningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Göteborgs begravningssamfällighet, genomför en ramavtalsupphandling avseende granris och dekorationer för smyckning av gravar på Göteborgs kyrkogårdar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
03120000 Trädgårdsväxter och plantskoleprodukter, 03121000 Trädgårdsväxter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen