395073-2018 - ResultatSverige-Borlänge: Fastighetsskötsel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Funktionsentreprenad Inre skötsel och drift, Borlänge
Referensnummer: 18/1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
98341130 Fastighetsskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Fastighets AB Hushagen m.fl. bolag upphandlar härmed genom denna förfrågan skötsel och drift av våra fastigheter enligt bifogade handlingar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45421000 Snickeriarbeten, 45453000 Reparation och renovering, 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader, 50710000 Reparation och underhåll av elektrisk och maskinteknisk utrustning i byggnader, 50720000 Reparation och underhåll av centralvärme, 50730000 Reparation och underhåll av kylargrupper, 90600000 Rengöring, hygienisering och tillhörande tjänster i tätort och på landsbygden, 90690000 Klottersanering, 90900000 Städning och renhållning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen