395085-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Konstruktioner och konstruktionsmaterial; konstruktionshjälpmedel (utom elutrustning) – Byggnadsvaror samt slöjdvirke
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelByggnadsvaror samt slöjdvirke
BeskrivningUpphandlingen är en delad upphandling där anbudsgivare kan lämna anbud på en eller båda delområdena. Upphandlingen avser ett ramavtal för delområde 1 - byggnadsvaror samt ett ramavtal för delområde 2 - slöjdvirke. Utöver det nettoprissatta sortimentet i det område man lämnar anbud på ska leverantören ha ett brett sortiment på byggnadsvaror inom Skellefteå centralort. Anbudsgivare ska, enligt vad som anges i upphandlingsdokument, ange % rabatter på övrigt sortiment.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 44000000 Konstruktioner och konstruktionsmaterial; konstruktionshjälpmedel (utom elutrustning)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelDelområde 1 - Byggnadsvaror
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:90870:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 44110000 Konstruktionsmaterial, 44190000 Diverse byggmaterial
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelDelområde 2 - Slöjdvirke
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:90870:Lot:2