395121-2016 - KonkurrensutsättningSverige-Karlstad: Konsulttjänster inom VA
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
VA-Process.
Referensnummer: 0115-16
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71321300 Konsulttjänster inom VA
II.1.4.
Kort beskrivning
1. Vattenanläggningar.
2. Avloppsanläggningar.
3. El och automation vatten- och avloppsanläggningar.
4. Besiktning vatten- och avloppsanläggningar.
5. Projekt-, bygg- och/eller projekteringsledning vatten- och avloppsanläggningar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 6 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
VA-process.