Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Reklambyråtjänster, taktisk produktionsbyrå.
Referensnummer: UH-2016-180
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79340000 Reklam och marknadsföring
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingscenter inbjuder Er att lämna anbud på Reklambyråtjänster, taktisk produktionsbyrå, i enlighet med de villkor som framgår av förfrågningsunderlaget. Upphandlingen omfattar Norrköpings kommuns behov av varierande och komplexa behov av tjänster inom kommunikation för att bland annat stärka varumärket Norrköping utifrån kommunikationsplattformen Let's Create Norrköping.
Anbudsgivning, bevakning av nuvarande inklusive kommande upphandlingar och avtal är en kostnadsfri tjänst för anbudsgivarna och andra företag via Upphandlingscenters upphandlingsverktyg www.e-avrop.com
Observera: under vecka 28-31 kommer svar på eventuellt inkomna frågor att besvaras i begränsad omfattning.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79340000 Reklam och marknadsföring
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen