395272-2022 - ResultatSverige-Solna: Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal avseende operativa kommunikationstjänster
Referensnummer: 2.3.1-00526-2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
II.1.4.
Kort beskrivning
Universitets- och högskolerådet (UHR) genomför upphandling av ramavtal av tjänster inom kommunikationsområdet. Upphandlingen omfattar fem anbudsområden. UHR inbjuder er att inkomma med anbud i upphandlingen inom ett eller flera av följande anbudsområden:
Anbudsområde 1 - Rörliga medier
Anbudsområde 2 - Event
Anbudsområde 3 - Undersökning och analys
Anbudsområde 4 - Podcastproduktion
Anbudsområde 5 - Fototjänster
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet, 64228000 Överföring av TV- och radiosändningar, 79310000 Marknadsundersökningar, 79311000 Undersökningar, 79311100 Utformning av undersökningar, 79311200 Genomförande av undersökningar, 79311300 Undersökningsanalys, 79340000 Reklam och marknadsföring, 79341000 Reklam, 79342000 Marknadsföring, 79950000 Tjänster för organisering av utställningar, mässor och kongresser, 79952000 Evenemang, 79960000 Foto- och tillhörande tjänster, 79961000 Fototjänster, 79961300 Specialfotografering, 92100000 Film- och videotjänster, 92110000 Film- och videoproduktion samt tillhörande tjänster, 92111000 Film- och videoproduktion, 92120000 Film- eller videodistribution, 92200000 Radio- och televisionstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Rörliga medier och film
Del nr: 2
Eventjänster
Del nr: 3
Undersökningstjänster
Del nr: 4
Podcastproduktion
Del nr: 5
Fotografer