395333-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Anläggningsarbete – För utförande av totalentreprenad för GCM-väg v559 Forsbacka-Överhärde inom Gävle kommun, Gävleborgs län
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelFör utförande av totalentreprenad för GCM-väg v559 Forsbacka-Överhärde inom Gävle kommun, Gävleborgs län
BeskrivningFör utförande av totalentreprenad längst med sträckan mellan väg 522 Storgatan i Forsbacka och fram till Överhärdesvägen inom Gävle kommun, Gävleborgs län. Entreprenaden omfattar en ny gång-, cykel- och mopedväg som skall belysas i sin helhet samt rustning av busshållplatser.
Intern identifierareKOM-419571
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareFör utförande av totalentreprenad för GCM-väg v559 Forsbacka-Överhärde inom Gävle kommun, Gävleborgs län