2. Förfarande
Förfarande
Titel: Vibrationsmätutrustning RM12
Beskrivning: Upphandlingen avsåg en anskaffning utav vibrationsmätutrustning till jetmotorn för det militära stridsflygplanet JAS 39 Gripen. Anskaffningen inkluderar även genomförande av typarbete, framtagning av publikationer inom GSE (Ground Support Equipment) och erforderliga anpassningar av mätutrustningen. VibMät kommer att används för att antigen i motorprovhus eller ute på plattan eller fält, mäta vibrationer från motor i samband med byte samt underhåll.
Intern identifierare: 22FMV4255
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande utan föregående meddelande om upphandling
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 38300000 Mätutrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 38434400 Vibrationsanalysatorer
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Anskaffningen avsåg vibrationsmätutrustning till jetmotorn och växellådan för det militära stridsflygplanet JAS 39 Gripen. Anskaffningen inkluderar även genomförande av typarbete, framtagning av publikationer inom GSE (Ground Support Equipment) och erforderliga anpassningar av mätutrustningen. VibMät kommer att används för att antigen i motorprovhus eller ute på plattan eller fält, mäta vibrationer från motor i samband med byte samt underhåll.
Intern identifierare: Vibrationsmätutrustning RM12