See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Besiktningstjänster inom lekmiljöer och utegym
Beskrivning: Ramavtalet omfattar att som konsult utföra besiktningstjänster inom lekmiljöer och utegym, allt med successiva avrop när behov uppkommer i den löpande verksamheten hos respektive avropande myndighet, oavsett beloppsmässig storlek. Uppdrag som kan komma att avropas är t.ex. förbesiktning, slutbesiktning, garantibesiktning eller efterbesiktning av ny- eller ombyggnader av lekmiljöer och utegym. Det är även aktuellt med uppdrag som säkerhetsbesiktningar av befintliga lekmiljöer och utegym samt provning av stötdämpande underlag av så väl befintliga som nya lek- och aktivitetsmiljöer enligt SS EN 1177. Ramavtalet omfattar även att som besiktningsman ha en rådgivande roll för planerade och pågående projekt inom lek- och aktivitetsmiljöer.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:125782:Lot:1