Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling släckbil till räddningstjänsten
Referensnummer: 23/2
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34144213 Brandbilar
II.1.4.
Kort beskrivning
Räddningstjänsten i Malung-Sälens kommun upphandlar leverans av en 2-axlig släckbil enligt förutsättningarna i upphandlingsdokumentet, med placering i Malung-Sälen.
Fordonet ska användas i första hand i operativ verksamhet inom kommunens räddningstjänst för livräddnings- och brandsläckningsinsatser, men även i samband med övningsverksamhet.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34144210 Brandfordon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Sista dag för inlämnande av anbud
Anbudet ska ha inkommit till Malung-Sälens kommuns Upphandlingsenhet senast 2023-04-12 23:59 via länken www.tendsign.com.