395439-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Täby: Ytbeläggningsarbete
Meddelande om upphandling
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal - Beläggningsarbeten
Referensnummer: SBN 2018/617-33
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45233228 Ytbeläggningsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet omfattar att efter avrop från beställaren utföra bl.a. renovering, underhåll och mindre anpassningar i form av beläggningsarbeten, med tillhörande markarbeten, på beställaren hårdgjorda ytor t.ex. gator, gång- och cykelvägar, parkerings- och uppställningsplatser. Även linjemålning ingår.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45233221 Vägmarkeringsarbeten, 45233222 Vägbeläggningsarbeten, 45233250 Beläggningsarbeten utom vägbeläggningar, 45233260 Anläggningsarbeten för gångvägar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen