2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal kassettskrivare för patologi
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för kassettskrivare. Därutöver omfattar upphandlingen även leverans av tillbehör, reservdelar, förebyggande och avhjälpande underhåll, reparationer samt teknisk support under utrustningens tekniska livslängd.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:128802:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning