2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av 2 st flygbussar
Beskrivning: Upphandlingenavser nyanskaffning av 2 st. flygbussar, Såväl nya som begagnade kan komma i fråga. Köparens önskemål avseende anpassning av fordonen samt transport av bussarna till Skellefteå, Västerbottens län, Sverige ska ingå i köpet.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34121100 Bussar för kollektivtrafik
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:99487:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 34121000 Bussar, 34121400 Låggolvsbussar, 34120000 Motorfordon för transport av tio personer eller fler