395674-2016 - ResultatSverige-Gävle: Frukt och nötter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fruktlådor HIG stöd 2006.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Gävle.
Nuts-kod SE313 Gävleborgs län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Upphandling av abonnemang och tilläggsbeställningar av fruktlådor.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
03222000 Frukt och nötter, 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d, 15300000 Frukt, grönsaker och liknande produkter
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.