Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal ekologikonsulter
Referensnummer: 23/83
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90700000 Miljötjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal avseende konsulttjänster för utförande av uppdrag av varierande storlek. Beställaren förbinder sig inte till särskild volym.
Konsulten ska bistå med ekologisk expertis gällande naturvårdsbiologi och ekologiska aspekter av skötsel i Tyresta Naturreservat och Nationalpark.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90713000 Miljörådgivning, 90720000 Miljöskydd
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen