Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sopbil 2017.
Referensnummer: UH-2017-11
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34100000 Motorfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ett kontrakt, avseende köp av en (1) ny sopbil till Åsele kommun. kraven på sopbilen och omfattningen i sin helhet, beskrivs av anslutande handlingar.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34100000 Motorfordon, 34130000 Motorfordon för godstransport, 34144511 Sopbilar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen