2. Förfarande
Förfarande
Titel: MR Linac
Beskrivning: Region Skåne avser att genom förhandlat förfarande införskaffa en (1) CE-märkt MR-linac samt komplett utrustning och mjukvara för användning vid extern strålbehandling i daglig klinisk rutin samt för forskningsändamål på Skånes Universitetssjukhus (SUS) och inbjuder genom denna annonsering deltagande i upphandlingen.
Intern identifierare: 2023-O002955
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 31643100 Linjära acceleratorer
Ytterligare klassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning, 33111000 Röntgenapparatur
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Inbjudan att inkomma med anbud MR-Linac