395905-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Helsingborg: Motorfordon
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kroklastväxlarbil
Referensnummer: 183/2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34100000 Motorfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Räddningstjänsten Skåne Nordväst inbjuder intresserade leverantörer att lämna anbud för inköp av en lastväxlare enligt villkor i detta förfrågningsunderlag.
Upphandlingen omfattar tillverkning inkl. påbyggnad, leverans och utbildning.
Avtal kommer att tecknas med en leverantör. Anbud lämnas på hela uppdraget.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 2 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34100000 Motorfordon, 34140000 Tyngre motorfordon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen