Officiellt namn: Stenungsunds kommun Postadress: Strandvägen 15 Ort: Stenungsund Postnummer: SE-444 82 Land: Sverige Att: Andreas Söder E-post:andreas.soder@stenungsund.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Ramavtal Tryckeritjänster.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänster
Tjänstekategori: nr 13: Reklamtjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Stenungsund.
Nuts-kodSE232 Västra Götalands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Stenungsunds kommun och Södra Bohusläns Räddningstjänstförbund är i behov av ett avtal avseende tryckeritjänster. Kommunen vill teckna avtal med en leverantör som kan leverera en helhet avseende trycktjänster och även vara behjälplig i situationer då vägvalen inte alltid är självklara.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
79820000 Trycktjänster
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.