Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ergonomiprodukter och utrustning för vårdadministration
Referensnummer: RS/201556
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 30190000 Diverse kontorsutrustning och kontorsmateriel
II.1.4.
Kort beskrivning
1.1 Upphandlingsobjekt Region Värmland (regionen) genomför denna upphandling som avser avtal på Ergonomiprodukter och utrustning för vårdadministration med beskrivning i upphandlingsdokumenten.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Utrustning gällande vårdadministration
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30190000 Diverse kontorsutrustning och kontorsmateriel, 30192000 Kontorsmateriel, 30237290 Handledsstöd för tangentbord