395975-2017 - PlaneringSverige-Stockholm: Städning och renhållning
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städtjänst Danderyds sjukhus AB.
Referensnummer: DS2017-1802
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90900000 Städning och renhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av städtjänst till Danderyds Sjukhus AB.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Målet med upphandlingen är att teckna avtal avseende en städtjänst som täcker sjukhusets krav på effektiv och patientsäker städning.