Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ebbepark 803, Dynamiken Hus K,L1,L2
Referensnummer: 18/4
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45210000 Byggnadsanläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Projekt: Ebbepark
Ort: Linköping
Projektnummer: 803
Kvarter: Dynamiken
Hus: K, L1, L2
ABT 06
Anbudsområden:
Bygg
Installation
Denna upphandling omfattar tre byggnader. För vinnande anbudsgivare kommer kontrakt tecknas enskilt med de två olika beställarna, Sankt Kors Fastighets AB och AB Stångåstaden. Syftet är dock att bedriva projektet gemensamt.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Uppdelning:
Hus K, L01 / Hus L02